Pėsčiomis pajūriu 2017 | Įranga
Legendiniu tapęs pėsčiųjų žygis “Pėsčiomis pajūriu" ir vėl kviečia visus įveikti iššūkį. Jau trečią kartą organizuojamas žygis jus pasitinka kitoks - dar įspūdingesnis, didesnis ir smagesnis! Išbandykite save, susipažinkite su neatrastais Kuršių nerijos gamtos kampeliais ir pajuskite malonų nuovargį įveikus ilgą kelią pėsčiomis! Iššūkį išsirinksite kiekvienas, nes "Pėsčiomis pajūriu 2017" net 5 maršrutai: 12 ½ km vienu ypu, 25 km per pusdienį, 50 km per dieną, 50 km per naktį, 100 km per parą.
pėsčiomis pajūriu, pajūrio žygis, žygis pajūriu, pėsčiųjų žygiai, žygiuoti, eiti, ėjimas, 2017
575
page,page-id-575,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
 

Įranga

Kuprinė yra svarbiausias įrangos elementas, nes ją naudosite viso žygio metu. Rinkitės patogią (nespaudžiančią ir nugaros netrinančią), drėgmei atsparią ar turinčią apsauginį maišą, standžią turistinę kuprinę. Geriausia būtų prieš žygį ją bent kelis sykius išbandyti, kad žinotumėte, kiek į ją telpa daiktų, kaip juos geriausia sutalpinti. Tuo pačiu pasitikrinsite, ar tikrai visi į ją telpantys daiktai yra reikalingi. Priklausomai nuo to, kokį maršrutą bandysite įveikti ir kur planuojate keliauti toliau, jums prireiks 20–45 litrų talpos kuprinės. Kuprinėje daugiausiai vietos užims:

  • atsarginės kojinės, antrojo bei viršutinio sluoksnio rūbų komplektai, kurie būtinai turi išlikti sausi;
  • užkandžiai ir papildomas maistas;
  • 1–1,5 litro vandens gertuvė, termogertuvė, gėrimo sistema ar butelis , kuris turi būti lengvai pasiekiamas;
  • prožektorius, telefono baterija;
  • asmeniniai medikamentai, papildai, gliukozė ir pan.

Mūsų draugai parduotuvė keliautojams LUKLA siūlo rinktis Europoje populiariausias vokiškas DEUTER kuprines, asmeniškai išbandytas įvairiuose žygiuose ir ekspedicijose. Žemiau rasite konkrečius rekomenduojamus modelius – kuprines galima pirkti ir internetu, bet mes rekomenduojame apsilankyti parduotuvėje LUKLA ir pasibandyti įvairius kuprinių modelius su specialiais DEUTER svoriais – taip bus galima rasti jums pačia patogiausią kuprinę. Jei mes jau neturime jūsų norimos kuprinės – ją galime atvežti iš gamintojo sandelio tiesiai į žygį – tokiu atveju mums užsakymą reikėtų pateikti iki balandžio 27 dienos imtinai.

Žygio Pėsčiomis Pajūriu‘2017 dalyviams bus taikoma -25 proc nuolaida Deuter kuprinėms ir kuprinių priedams bei apsaugai nuo lietaus. Kaip gauti nuolaidas galite skaityti čia.

Įvairaus dydžio turistines kuprines galite rasti čia.

Įvairaus dydžio miesto kuprines galite rasti čia.

Jei jums dažnai prakaituoja nugara ar dažnai tenka keliauti karštu oru – geriausiai tiks kuprinės iš Deuter Futura/Futura Pro serijos , kurių nugaros atramos sistema yra su tinkleliu.

Jei norite kuprinės vienai ar kelioms dienoms su lygia nugara – jums tiktų Deuter Act Trail/Trail Pro kuprinių serija.

Jei jums reikia išlengvintos kuprinės, su kuria kažkada keliausite ir reikės nešti svorį iki 15-20 kg – rekomenduojame rinktis Deuter Act Lite kuprinių modeliai.

Dauguma didesnių kuprinių turi integruotas apsaugas nuo lietaus – bet jei jos nėra, rekomenduojame naudoti papildomą kuprinės apsaugą nuo lietaus.

 

Kitas variantas apsaugoti daiktus nuo vandens – naudoti lengvus neperšlampamus maišus SealLine Blocker Dry  ar Lifeventure Dristore, į kuriuos sudėjus daiktus ir šį maišą įdėjus į kuprinę, ji gali plaukti vandenyje – daiktai nesušlaps. Pvz. 20 litrų talpos SealLine maišas sveria tik 86 gramus.

Einant ilgesnius atstumus verta turėti ėjimo lazdas. Jos sumažina fizinį krūvį kojoms ir užtikrina viso kūno judėjimo balansą. Teisingai naudojantis lazdomis galima eiti greičiau, ypač žingsniuojant į kalną. Taip pat, einant nuožulnia danga lazdos padės išlaikyti lygsvarą, peršokti per pakeliui pasitaikantį upelį ar kitą kliūtį.

Ekspertai pataria nuėjus apie 20 km su lazdomis, jas susidėti į kuprinę ir bent porą kilometrų įveikti be jų, kad pailsintumėte viršutinę kūno dalį.

Žygio draugai parduotuvė keliautojams LUKLA siūlo rinktis iš kelių lazdų tipų, priklausomai ką planuojate veikti vėliau. Šioms lazdoms bus pritaikyta – 15 proc. nuolaida – kaip ją gauti galite rasti čia.

Šiaurietiško ėjimo lazdos – tai labiausiai tinkančios lazdos ėjimui. Jas reikia remti atgal už savęs kampu ir jos yra skirtos atsistumti į priekį. Yra lengvos, pagamintos iš stiklo pluošto. Nėra skirtos ilsėtis ant jų pasirėmus visu svoriu. Šias lazdas rekomenduotume tiems, kas ir toliau planuoja sportuoti šiaurietišką vaikščiojimą.

Trekingo lazdos – šios lazdos yra skirtos vaikščioti kalnuose, žemyn aukštyn – bet maksimaliai išilginus su jomis galima eiti naudojant šiaurietiško ėjimo principus. Jos yra stipresnės, pagamintos iš aliuminio lydinių. Ant jų galima pasiremti visu kūno svoriu ir pailsėti.  Šias lazdas rekomenduotume tiems, kas planuoja daugiau vaikščioti kalnuose nei lygumose. Mes asmeniškai vaikštome su CT Alta Via trekingo lazdomis – nuo Alpių ir Nepalo Himalajų takų iki aukščiausios Andų viršūnės.

Prožektoriai būtini dalyviams, einantiems 100 km per parą ir 50 km per naktį maršrutus, kadangi didelė dalis žygio vyks tamsiuoju paros metu.

Patogiausia būtų turėti prožektorių, kuris tvirtinasi ant galvos (ciklopą). Rankinis žibintuvėlis irgi yra tinkamas, tačiau mažiau patogus, kadangi ilgą atstumą neštis rankoje nesinorės, o einant su lazdomis, jo laikyti galimybės nebus. Telefonų prožektoriai gali pasitarnauti tik kritiniu atveju (jei išsikrovė žibintuvėlio baterija) arba trumpam pasišvietimui.

Atšvaitai yra būtini 100 km per parą ir 50 km per naktį maršrutų dalyviams tamsiuoju paros metu. Įsitikinkite, kad ant jūsų viršutinių rūbų ar kuprinės yra atšvaitas, nes einant sutemus turite išlikti pastebimi organizatorių komandai, kitiems žygio dalyviams bei  transporto priemonių vairuotojams (kertant kelius bei einant dviračių takais).

Visada šalia savęs kelionės metu turėkite mobilųjį telefoną. Jeigu žinote, kad telefonas greitai išsikrauna – pasiimkite papildomą išorinę bateriją. Planuodami žygio metu naudotis programėlėmis, kurios skaičiuoja Jūsų fizinį aktyvumą (pvz., Endomondo), įvertinkite, kad jos mobilųjį telefoną iškraus du kartus greičiau nei įprastai.

Telefonas yra būtinas, kad prireikus galėtumėte susisiekti su organizatoriais bei spec. tarnybomis ir gautumėte visą reikiamą informaciją bei pagalbą.

Žygio metu yra labai svarbu su savimi turėti mini vaistinėlę ir higienos priemonių, bei visus jums būtinus medikamentus.

Rekomenduojame, kad minimalų vaistinėlės turinį sudarytų: karpomas pleistras, vazelinas, adata, siūlas, skystis dezinfekcijai, aktyvintoji anglis ar kiti virškinimo preparatai, vaistai nuo skausmo, kremas nuo saulės, tualetinis popierius (servetėlės), drėgnos servetėlės. Jeigu turite specifinių sveikatos sutrikimų, kuriems reikalingi papildomi vaistai – nepamirškite jų. Įvairių sukomplektuotų vaistinėlių  ar jų dėklų (be vaistų) galite įsigyti pas mūsų partnerius parduotuvę keliautojams LUKLA. Žygio Pėsčiomis Pajūriu‘2017 dalyviams bus taikoma -25 proc vaistinėlėms. Kaip gauti nuolaidas galite skaityti čia.

Taip pat nepamainomi bus sportinis teipas, elastinis ar paprastas bintas, jei prireiktų sutvarstyti patemptą čiurną ar sužalotą kelią.

Kiekviename poilsio ir pagalbos punkte viso žygio metu bus vaistinėlės, kurių turiniu, prireikus med. pagalbos, galėsite pasinaudoti.