Pėsčiomis pajūriu 2017 | Apranga
Legendiniu tapęs pėsčiųjų žygis “Pėsčiomis pajūriu" ir vėl kviečia visus įveikti iššūkį. Jau trečią kartą organizuojamas žygis jus pasitinka kitoks - dar įspūdingesnis, didesnis ir smagesnis! Išbandykite save, susipažinkite su neatrastais Kuršių nerijos gamtos kampeliais ir pajuskite malonų nuovargį įveikus ilgą kelią pėsčiomis! Iššūkį išsirinksite kiekvienas, nes "Pėsčiomis pajūriu 2017" net 5 maršrutai: 12 ½ km vienu ypu, 25 km per pusdienį, 50 km per dieną, 50 km per naktį, 100 km per parą.
pėsčiomis pajūriu, pajūrio žygis, žygis pajūriu, pėsčiųjų žygiai, žygiuoti, eiti, ėjimas, 2017
570
page,page-id-570,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive
 

Apranga

Batai yra neabejotinai svarbiausias elementas visoje žygio aprangoje. O ypač einantiems ilgiausius maršrutus.  Visiems žygio Pėsčiomis pajūriu‘2017 dalyviams mūsų draugai iš parduotuvės LUKLA siūlo rinktis žemiau rekomenduojamus SCARPA batus su 25 % nuolaida– kaip jos taikomos galite skaityti čia.

Mes rekomenduojame rinktis turistinius (ang., hiking) batus, geriau su aulu negu be jo. Jeigu ketinate įsigyti naujus batus, būtinai juos iš anksto išmėginkite bent viename bandomajame žygyje – taip įsitikinsite, kad batai nespaudžia ir netrina, o taip pat pratampysite juos pagal savo pėdos formą. Pasibandymo ėjimas turėtų sudaryti apie pusę planuojamos eiti distancijos pajūryje – taip geriausiai suprasite kaip reaguoja kojos į naują apavą. Išbandykite naują avalynę ant įvairios dangos – smėlio, miško takų, kuo panašesnės į pajūrį. Jei svarstote apie kasdieniam nešiojimui skirtus laisvalaikio batus plokščiu lygiu padu, vertėtų įsivertinti tai, kad žygiuojant ilgus maršrutus jie nėra tokie patogūs kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Įveikus kelias dešimtis kilometrų tikrai galite pajusti, kad jūsų padai gerokai atmušti.

Modelis. Su vidutiniu auliuku, be auliuko, su aukštu auliuku.

Keliautojai iš mūsų partnerių parduotuvės LUKLA rekomenduoja rinktis Scarpa Moraine Mid  batus su vidutinio aukštumo auliuku – tai būtų optimalus pasirinkimas tiek Žygiui Pajūriu’17, tiek kitiems žygiams ar kelionėms. Scarpa Moraine Mid GTX ir Scarpa Moraine Plus GTX skiriasi tik išorės medžiaga – Plus modelis yra su verstos odos išore, GTX  – su tekstiline išore.

Galima rinktis ir batus be auliuko – pavyzdžiui Scarpa Moraine GTX ar Scarpa Moraine Plus GTX  (šiuos batus galite rasti čia ) – tokius batus bus patogiau naudoti kelionėse po žygio, bet šiame žygyje jie turėtų du minusus. Pirmasis – dėl auliuko nebuvimo į juos gali patekti smėlis ar netikėta jūros banga. Antrasis – jei netyčia reiktų eiti per lietų, vanduo nuo apsauginių kelnių nuo lietaus bėgs žemyn ir vistiek kažkada pateks į batų vidų – o ten drėgmė tikrai nepageidaujama. Tos pačios dvi problemos bus ir einant su paprastais sportiniais bateliais be auliuko.

Labiausiai koją apsaugotų batai su aukštu auliuku – tokie kaip Scarpa Nangpa-la . Šie batai geriausiai apsaugo pėdą nuo smėlio, vandens ar išnirimo blogai pastačius koją ar netikėtai kryptelėjus. Šis modelis yra šiek tiek pašiltintas ir yra tinkamas naudoti ir šaltuoju metu laiku – bet prie + 30 C gali būti karšta. Bet jei planuojate vėliau žygiuoti kalnuose – Alpėse, Tatruose, Karpatuose, Anduose,Nepalo Himalajuose ar kopti į Kilimandžarą Afrikoje – tai yra saugiausias pasirinkimas jūsų pėdoms.

Apsauga nuo vandens/kvėpavimas.

Visi rekomenduojami Scarpa batai yra su Gore-Tex membranine medžiaga, kuri nepraleidžia drėgmės į bato vidų bet leidžia jai garuoti iš vidaus į lauką. Membrana kažkiek riboja kvėpavimą, bet be jos užėjus lietui pėda iš karto sušlaptų, išbrinktų ir yra didelė tikimybė pritrinti pūsles – be to kojos gali pradėti šalti. Batus be membranos – t.y. greitai sušlampančius, greitai išdžiūvančius – mes rekomenduojame naudoti tik žygiuose kai yra labai karšta.

Dydis.

Žygio batus paprastai reikia rinktis puse arba vienu dydžiu didesnius – kad tilptų tiek plonesnė, tiek storesnė kojinės. Taip pat einant ilgesnius atstumus kojos patinsta – tada taip pat praverčia šiek tiek didesnis dydis. Pėda neturi smukčioti ir einant žemyn, kojų pirštai neturi liesti batų priekio – tada bus idealu. Perkant batus, gerai yra juos užsidėti ir pabandyti ant specialaus stendo su akmenimis – taip galima patikrinti, kaip pėda jausis nelygiose vietose.

Kojinės yra dažnai nepelnytai nuvertinamas žygio aprangos elementas. Iš patirties galime pasakyti, kad neretai nuospaudų ir pūslių priežastis yra ne batai, o būtent blogos kojinės. Įsigykite profesionalias žygiavimui skirtas kojines – ėjimas bus žymiai malonesnis. Einantiems 50 ar 100 km praverstų turėti pakaitines kojines persiauti įpusėjus žygį ar netyčia sušlapus  – drėgmė yra pagrindinis pėdų priešas. Šiam žygiui reikėtų rinktis sintetinio pluošto kojines – medvilninės tikrai nėra geras pasirinkimas.

Keliautojai iš mūsų partnerių parduotuvės LUKLA rekomenduoja rinktis Lorpen Coolmax Light Hiker kojines, kurias žygio dalyviai gali įsigyti su net 50 % nuolaida  kaip jos taikomos galite skaityti čia.

Šios kojinės yra pagamintos su Coolmax pluoštu, kuris bene geriausiai pašalina drėgmę nuo pėdos, be to šių kojinių vidinė pado dalis yra padengta įvairaus tankumu kilpelėmis, kurios užtikrina geresnę oro cirkuliaciją ir sumažina pritrynimo galimybę.  Kaip isigyti šias kojines bei kitus žygiui reikalingus daiktus su nuolaida galite sužinoti čia.

Norėdami išvengti nuospaudų taip pat galite naudoti pleistrus ar prieš startą pasitepti kojų pirštus vazelinu.

Geriausiai žygio metu tarnaus apranga, susidedanti iš kelių sluoksnių – marškinėlių trumpoms ar ilgom rankovėms (esant vėsesniam orui – termorūbų), plonesnio ar storesnio džemperio ir sluoksnio, apsaugančio nuo vėjo ir lietaus. Apranga iš medvilnės tinka mažiausiai ( nes medvilnė kaupia drėgmę ir ją sunkiai garina) – geriausiai tiks rūbai iš sintetinių pluoštų. Aprangą reikėtų rinktis priklausomai tiek nuo oro sąlygų (temperatūros, kritulių, vėjo), tiek nuo individualių žygeivio poreikių bei savybių. Parduotuvė keliautojams LUKLA taiko specialias nuolaidas Pėsčiomis Pajūriu‘2017 dalyviams – kaip jos taikomos galite skaityti čia.

Pirmasis (arčiausiai kūno esantis) sluoksnis turėtų būti sintetinis apatinis trikotažas arba termo-rūbai (priklausomai nuo oro temperatūros), negeriantys drėgmės. Jų paskirtis – pašalinti nuo kūno drėgmę. Reiktų nepamiršti ir sintetinių trumpikių ar bokserių.

Apatinius rūbus moterims rasite čia, vyrams rasite čia.

Marškinėlius moterims rasite čia, vyrams rasite čia. Reiktų rinktis tik sintetinio pluošto marškinėlius. Parduotuvė LUKLA keliautojams Marmot ir Thermowave apatiniams rūbams ir marškinėliams taiko 40 proc. nuolaidą, Brubeck apatiniams rūbams – 15 proc. nuolaidą.

Antrąjį sluoksnį taip pat rinkitės sintetinį. Jo paskirtis – suteikti šilumos, geriausia tam tiks plonesnis ar storesnis džemperis ar megztinis. Jokiu būdu nesirinkite aptemptų džinsų ar kasdienių kelnių, neskirtų sportui ir aktyviam judėjimui. Kelnės turėtų būti nevaržančios judesių, kvėpuojančios, greitai džiūstančios ir ypač patogios. Dauguma šių kelnių pakankamai gerai sulaiko vėją.

Džemperius moterims rasite čia, vyrams rasite čia. Pėsčiomis Pajūriu‘2017 dalyviams bus taikoma 25 proc nuolaida nuo gamintojo rekomenduotinos mažmeninės kainos.

Nuo kritulių ir žvarbaus pajūrio vėjo apsaugos tinkamas trečiasis sluoksnis – neperšlampančios ir neperpučiamos striukės bei kelnės be papildomų pašiltinimo pamušalų. Patogu, kai striukė  ir kelnės yra plonos ir lengvos, kadangi dieną esant geram orui ją tikriausiai nešitės kuprinėje.  Mūsų draugai iš parduotuvės keliautojams LUKLA rekomenduoja rinktis striukę pagal tai, kam ji bus naudojama toliau. Jei jums reikia plonos ir lengvos striukės/kelnių šiam žygiui, kelionėms dviračiu, baidarėmis ar lengviems pasivaikščiojimams kalnuose ir miškuose  – tam pilnai užtektų Marmot Precip ar Montane Atomic striukių ir kelnių.

Jei jūs planuojate vėliau keliauti į Islandiją, Skandinavijos fjordus, Čilės ar Argentijos Andus, kopti  į kalnus – tada rekomenduojami rinktis striukes Marmot Red Star, Montane Air, Marmot Speed Light ar panašias striukes ir kelnes.

Visas striukes nuo vėjo/lietaus moterims rasite čia, vyrams čia.

Visas kelnes nuo vėjo ir lietaus moterims rasite čia, vyrams čia. Visoms striukėms ir kelnėms nuo vėjo ar lietaus Žygio Pajūriu 2017 dalyviams bus taikoma 25 proc. nuolaida nuo gamintojo rekomenduotos mažmeninės kainos. Nuolaidos nesumuojamos, jei prekė jau su nuolaida – galioja didesnė nuolaida.

Turėkite omenyje, kad einant galite gerokai sušilti, tačiau sustojus pailsėti ar nutraukus žygį, bus vėsu ar net šalta. Tai itin aktualu einantiems ilgesniuosius maršrutus (ypač jau sutemus), kuomet kūnas jau nualintas ir jautriau reaguoja į temperatūros skirtumus. Kad pertraukų metu (ar nutraukus žygį) kūnas per daug neatvėstų, renkitės sluoksniais, pasiimkite papildomų rūbų – šiltesnę striukę, flisinį megztinį bei antras kelnes. Praverstų ir atsarginis pirmas sluoksnis ( arčiausiai kūno) – jei jūsų dėvimas rūbas sušlaptų, turėtumėte kuo pasikeisti. Būtinai turėkite pakaitinius rūbus pasibaigus žygiui.